جدیدترین اخبار

 تمدید شد :

تاریخ برگزاری: ششم و هفتم  اردیبهشت ماه 1396

مهلت ارسال مقالات: 1395/12/30

پیشگفتار

برگزاری همایش، فرصت ویژه­ای است که می­توان با استفاده از  آن امکان گردهم آمدن صاحبان یک اندیشه و یا معتقدان به یک هدف را فراهم آورد و بر بستر آن هم­افزایی اندیشه­های هم­سو و یا هم­افزایی توانمندی­های هم­جهت را ممکن نمود؛ بر این مبنا  همایش جنگ نرم و پدافند غیر عامل در حوزه سلامت تلاش خجسته­ای است برای بازخوانی مبانی  تئوریک و نظری این مهم و بایسته­ها و ضروریات آن که می­تواند گامی به جلو در راستای تحقق عملی و عینی پدافند در این جنگ پیچیده و ویرانگر باشد.

آنچه مسلم است بدون در نظر گرفتن دیدگاه­ها و افق­های فکری اندیشمندان و صاحب نظران این عرصه در کشور  نمی­توان دفاع در مقابل این هجوم را  چشم داشت و این مهم تنها در پرتو نگاه همه­جانبه و فراگیر به این موضوع امکان­پذیر است. از این رو تلاش در جهت بازخوانی؛ هم افزایی و نزدیک نمودن دیدگاه اندیشمندان این عرصه مهم و راهبردی، پویشی است که بهترین راه تحقق آن گرد­ هم آوردن صاحبان اندیشه در این عرصه است و بحق برگزاری همایش جنگ نرم و پدافند غیر عامل گامی در خور در راستای تحقق بخشیدن به این آرمان بزرگ است.

معرفی همایش

«امروز اولویت اصلی کشور مقابله با جنگ نرم است». مقام معظم رهبری

جنگ نرم (Soft Warfare) عرصه استیلا و سیطره بر جوامع، بدون بهره­گیری ظاهری از یک جنگ تمام عیار و رویارویی مستقیم است بلکه در این جنگ با تغییر باورها و ارزش­های موجود در یک جامعه، زمینه استحاله فکری و ارزشی آن فراهم شده و در یک بازه زمانی، تغییرات مورد نظر مهاجم بدون درگیری فیزیکی در جامعه مورد هجوم به وجود می­آید.

جنگ نرم به صورت متعارف با تبلیغات و فعالیت رسانه­ای آغاز گردیده و بیشترین عرصه­های نمود یافته آن، فرهنگ، سیاست و هنجارهای اجتماعی است اما با اثبات کارآمدی این شیوه، امروزه مرزهای بهره­گیری از آن گسترش یافته  و می­توان گفت که توانسته است در تمامی عرصه­های زندگی فردی و اجتماعی ورود بیابد. یکی از مهم­ترین این عرصه­ها که در نگاه صاحب­نظران کمتر مورد توجه قرار گرفته، حوزه سلامت است؛ چرا که یک جامعه ناسالم هرگز توان مقابله با قدرت­های متخاصم را نخواهد داشت و از این رو تخریب سلامت فرد و اجتماع منجر به بروز جامعه­ای بیمار خواهد شد که استیلا و سیطره بر آن چندان دشوار نخواهد بود. بر این اساس دانشگاه علوم پزشکی لرستان با توجه به اهمیت سلامت فرد و اجتماع در جامعه اسلامی بر آن است تا همایش ملی جنگ نرم و پدافند غیر عامل در حوزه سلامت را برگزار نماید.

این همایش، جنگ نرم و پدافند غیر عامل در سه عرصه سلامت اجتماعی، سلامت روانی و سلامت جسمی را مورد بررسی و کاوش علمی صاحب­نظران داده و انشاالله  زمینه ارتقای سطح سلامت اجتماعی و فردی را فرهم خواهد نمود.

همایش ملی جنگ نرم و پدافند غیر عامل در حوزه سلامت، همایشی علمی ـ  پژوهشی است که گروهی متشکل از تئوری­پردازان، جامعه شناسان، پزشکان متخصص و روانشناسان و روانپزشکان در قالب کمیته علمی، نظارت علمی و محتوایی آن را بر عهده دارند.

راهبرد همایش

تبیین مفاهیم و گفتمان جنگ نرم و پدافند غیر عامل و دامنه اثر و مقابله با آن در حوزه سلامت

اهداف کاربردی

1- تبیین اصول، مبانی و گفتمان جنگ نرم و پدافند غیر عامل

2- تبیین چیستی جنگ نرم در سلامت اجتماعی، روانی و جسمی

3- تبیین چگونگی پدافند جنگ نرم در حوزه سلامت اجتماعی، روانی و جسمی

سیاست­ها

1- تحقق منویات مقام معظم رهبری در اولویت دهی به جنگ نرم

2- ایجاد بستر هم­اندیشی و مشارکت تمامی صاحب­نظران و صاحبان اندیشه در این عرصه راهبردی

3- برگزاری همایش به صورت ملی

4- ایجاد زمینه بهره­گیری از مقالات علمی و کاربردی سازی آنها

5- رعایت اصل صرفه­ جویی به عنوان یکی از اصول اقتصاد مقاومتی

مشخصات عمومی همایش

سطح برگزاری : علمی ـ‌ پژوهشی

برگزار کننده: دانشگاه علوم پزشکی لرستان ـ نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه

محل برگزاری : لرستان ـ خرم آباد

تمدید شد :

تاریخ برگزاری: ششم و هفتم  اردیبهشت ماه 1396

مهلت ارسال مقالات: 1395/12/30

سازمان اجرایی همایش

برگزاری همایش در قالب دو دبیرخانه علمی و اجرایی طراحی گردیده است که به ترتیب پشتیبانی علمی و اجرایی همایش را بر عهده دارند.

 

ریاست همایش دکتر کورش ساکی


مدیر کل همایش حجت الاسلام والمسلمین مهدی مرادیان


دبیر کمیته علمی دکتر محمد ادیب


دبیر کل اجرایی مهدی قاسمی

دبیر کمیته اجرایی اسحق ملکشاهی

دبیر کمیه روابط عمومی و تبلیغات یونس کشوری

 

برگزاری همایش در قالب دو دبیرخانه علمی و اجرایی طراحی گردیده است که به ترتیب پشتیبانی علمی و اجرایی همایش را بر عهده دارند.


آدرس سایت همایش :  www.pdnarm.ir